مهم ترین خصوصیت یک نویسنده چیست؟

مهم‌ترین چیزی که یک نویسنده باید داشته باشد صبوری است.
|جویس کارول اوتس|

 

شروع راه نویسندگی

زمانی که قدم در مسیر نویسندگی گذاشتم به اولین چیزی که فکر می کردم این بود که باید هر چه زودتر اولین کتاب خودم را بنویسم و خودم را به عنوان یک نویسنده به دنیا معرفی کنیم و این معرفی دو سال زمان برد.

 

بله، نویسندگی صبوری می خواهد.

 

نوشتن کتاب سخت ترین کار دنیاست و باید هر روز برای نوشتن یک صفحه از کتابت صبوری کنی باید حرفی برای گفتن داشته باشی، و هر روز باید به کتابی فکر کنی که روزی تمام خواهد شد.

 

نویسندگی نظم می خواهد.

اگر نویسنده ای اهل نظم و برنامه ریزی باشد بزرگترین دستاوردش این است که صبوریت معنا پیدا می کند می توانی زمان شروع و اتمام کتابت را تخمین بزنی در غیر این صورت صبوری در نویسندگی هر روزش برایت عذاب آدر خواهد بود و روزی این صبر لبریز خواهد شد و برلی همیشه نویسندگی را خواهی بوسید و به کنار خواهی گذاشت.

 

اگر به عنوان یک نویسنده خواننده این متن هستی بدان که پا در مسیری سخت و سنگین و در عین خال شیرین و خاطره انگیزی گذاشته ای،مسیری که باید در آن داستان پردازی قوی باشی،مسیری که در آن رویاهایت را خواهی ساخت. و ساخت و پرداخت همه این رویاها و داستان ها صبری جزیل می خواهد.

 

آیا صبر ماندن در مسیر نویسندگی را دارید؟

انتخاب با شماست که می خواهید در این مسیر بمانید یا نه.

آیا اگر در این مسیر نویسندگی نمانید، اتفاقی می افتد؟ خیر

آیا اگر برای نوشتن صبوری نکنید اتفاقی می افتد؟ خیر

آیا اگر یک نویسنده نباشید، اتفاقی می افتد؟ خیر

آیا اگر به عنوان یک نویسنده نخواهید گوشه ای از این دنیا را به جایی بهتر برای زندگی انسانها تبدیل کنید، اتفاقی می افتد؟ خیر

بله، هیچ اتفاقی نمی افتد و هیچ چیزی با نه گفتن شما در دنیا تغییر نخواهند کرد. میلیون ها نویسنده صبور و خلاق دیگر این کار را انجام خواهند داد و هر کدام یک گوشه از این دنیا را جایی بهتر برای زندگی انسان ها خواهند کرد.

 

 

و شما می توانید در همان دودلی تصمیمات بمانید و به زندگی معمولی و همرنگی جماعت تان ادامه دهید و به شما قول می دهم هیچ کس از شما نخواهد پرسید که چه تصمیمی گرفته اید.

 

دنیای نویسندگی به اندازه ای شیرین است که نیازی نیست منتظر نظر هیچ کس ماند، صبوری در این راه دستاورد بزرگی خواهد داشت که از همین حالا خودتان می توانید نتیجه این دستاورد را بنویسید:

نویسنده یک یا چند کتاب

کپی رایتر

نویسنده کتاب های کودکان

نویسنده کتاب های داستانی و غیر داستانی

نویسنده‌مجله و روزنامه

نویسنده روانشناس

شاید شما خلاق تر باشید و بتوانید گزینه های دیگری هم اضافه کنید.

 

نتیجه:
گفتم انتخاب با شماست که میخواهید یک نویسنده باشید یا نه. و همچنین گفتم نویسندگی صبوری می خواهد و این گفته را نویسندگانی که عاشق این مسیر هستند درک می کنند این صبوری تجربه شیرینی است که می خواهید تا ابد ادامه داشته باشد.

 

اگر انتخاب شما “بله” باشد. و با اقتدار در لین مسیر قدم بگذارید، به شما تبریک می گویم دنیا داستان ها در انتظار شماست.

داستان ها منتطر شما هستند تا انها را بنویسید.

صبوری شما در مسیر نویسندگی پاسخ خواهد داد و قول می دهم اگر با عشق ادامه دهید و کمال گرایی را کنار بگذارید و با شجاعت خود را یک نویسنده معرفی کنید، روزی در گوشه گوشه این جهان شما را خواهند شناخت حتی اگر فقط یک گوشه کوچک از این دنیا را جایی بهتر برای زندگی دیگران با نوشته های خودتان کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *