یک نویسنده زن باید گاهی کمی رژ بزند،کمی اصلاح کند،کمی به موهایش برسد.

ساعت از ۲ نیمه شب گذشته است، ساعت ها زمان پای لپ تاپ و نقشه نوشتن یک کتاب گذاشته ام، عجیب احساس خستگی میکنم.
تصور می کنم یک خرس هستم، یک خرس گشنه و خواب آلود.

 

با بدنی خسته و کوفته از پای لپ تاپ بلند می شوم و به سمت آشپزخانه می روم، هنگام عبور ناگهان نگاهم به خودم در آینه می افتد،می ایستم و با تعجب به خودم نگاه میکنم، مدت زمانی است به طور واقعی جلوی آینه برای دیدن خودم نایستاده بودم.

 

یک نویسنده ساعت ها،روزها،سال ها از زندگی اش را در سکوت و تنهایی سپری می کند، هیچ کس جز خودش از این تنهایی و سکوت باخبر نخواهد شد و زمانی که شاهکاری به جهان ارائه می کند همه برای شاهکار او کف خواهند زد، ولی کسی نخواهد دانست قبل از تولد آن شاهکار چه روزهایی که با تنهایی و سکوت، گاهی با حالی ناخوش، گاهی شبیه هر چیز بودن غیر از انسان بودن گذرانده است.

 

یک نویسنده زن گاهی کمی دلش رژ می خواهد،گاهی کمی دلش اصلاح می خواهد و گاهی کمی دلش زیبایی موهایش را می خواهد.

 

نمی دانم چقدر زمان گذشت که به خودم در آینه زل زده بودم و این افکار در ذهنم می چرخید.

گرسنگی را به کل فراموش کردم،به سمت لوازم آرایش روی میز نگاهی انداختم دستم به سمت موچین و قیچی ابرو رفت همان طور مات دانه دانه موهای اضافه را از ابروهایم جدا می کردم و دستی به صورتم کشیدم، رژ قرمز مورد علاقه ام را برداشتم و روی لبانم کشیدم،چه زیبا و شگفت انگیز!

 

موهای بلندم را با بورس شانه کشیدم و مدل فرانسوی جلوی سرم را رو به بالا با شانه محکم کردم و کل موهایم را مثل دم اسب در هوا رها کردم.
نیم ساعت کل این اتفاق زمان برد، نگاهم به اینه قفل شد، انگار بعد از مدت ها خود واقعی ام را می دیدم.

 

انسانی زیبا و دوست داشتنی را در آینه دیدم، احساس می کردم بیشتر از همیشه دوستش دارم، لبخندها و چال گونه اش شگفت انگیز و مثل همیشه دلرباست.

 

من یک زن نویسنده بودم، این بهترین انتخاب زندگی من بود که از هر لحظه آن لذت می بردم، فقط گاهی آنقدر غرق در این لذت می شدم که خود بیرونی ام را فراموش می کردم.

 

گاهی کمی رژ،کمی اصلاح،کمی زیبایی مو برای یک نویسنده زن نوری می شود به سمت ایده ها و فرصت های درخشان، و شاید بزرگترین ایده ای که “کمی رژ” باعث خلق شاهکاری بزرگ برای جهان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *