چرا باید یک کتاب بنویسیم؟

چرا باید یک کتاب بنویسیم

چرا باید یک کتاب بنویسم؟

 

 

تا به حال چند بار این سوال را از خودتان پرسیده اید و زمانی که پاسخی نگرفتید به راحتی از آ« عبور کرده اید.واقعا چرا می خواهید یک کتاب بنویسید؟

 

 

اجازه بدهید با داستان خودم شروع کنم:

 

نزدیک به دو سال پیش بود که مداوم این سوال در ذهنم تکرار می شد، ولی جرات پرسیدن این سوال را از هیچ کس نداشتم چرا؟

 

تصور من این بود که باید سال ها زمان بگذرد تا به یک نویسنده واقعی تبدیل شوم.

 

 

نویسنده واقعی کیست؟

 

نویسنده واقعی یک نویسنده حرفه ای نیست، نویسنده واقعی کسی است که بدون ترس از قضاوت، بدون ترس از ناشناخته بودن،بدون ترس از ناقص بودن نوشتن را تجربه می کند. مداوم نوشتن را تجربه می کند تا این نویسنده واقعی به یک نویسنده حرفه ای و هنرمند تبدیل شود.

 

 

دوباره این سوال را از خودتان بپرسید؟

 

چرا باید یک کتاب بنویسید؟ دوباره پاسخ را از خودم بشنویسد،شما باید یک کتاب بنویسید حتی اگر این کتاب قرار باشد یک مینی کتاب باشد.

 

 

چند دلیل برای نوشتن کتاب شما:

 

۱- کتاب شما تا ابد الدهر نام شما را در دنیا زنده نگه خواهد داشت.

 

۲- میراثی باارزش را برای فرزندان و کل نسل تان در این دنیا به جا خواهید گذاشت،کتاب شما به نسل های بعد و بعد تر از فرزندان شما هم انتقال پیدا خواهد کرد.

 

۳- کتاب شما حتی اگر یک مینی کتاب باشد هدیه ای از طرف شما خواهد بود که باید به افرادی که نیاز به ذهن و حرفه و گفته های شما دارند بخشیده شود.

 

۴- تا به حال به این فکر می کردید چه هدیه ای می توانید برای بخشش به دیگران در نظر بگیرید، کتاب شما هدیه ای با ارزش است که تزئین شده با کلمات و گفته های شماست.

 

۵- ۵۰ سال یا بیشتر از عمرتان را برای یادگیری یک مهارت گذاشته اید، این مهارت ارزش خوانده شدن دارد و همین مهارت شما را به یک مهره حیاتی تبدیل می کند.

 

 

تصور کنید بعد سوال ها هزاران نفر در زندگی با شما روبه رو خواهند شد و از مهارت تان سوال خواهند پرسید آیا ارزش ندارد این مهارت به یک کتاب حتی شده یک مینی کتاب تبدیل شود و گفته های ارزمندتان نه فقط به هزاران نفر بلکه به میلیون ها نفر خیری برساند. علاوه بر خیر می توانید کسب درآمد هم داشته باشید.

 

 

یکی از این دلایل را انتخاب کنید یا دلیل خودتان را به دلایل بالا اضافه کنید شاید همان یک دلیل خودتان “چرایی” نوشتن یک کتاب را برای شما مشخص کند.

اگر نمی توانید چرایی برای نوشتن کتاب خودتان پیدا کنید،به یک گروه یا مدرسه نویسندگی ملحق شوید.

 

شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *