جعبه ابزار نویسندگی، جعبه ای سری برای نویسندگان مشتاق نوشتن

جعبه ابزار نویسندگی

جعبه ای سری برای نویسندگان مشتاق نوشتن. آیا مشتاق هستید دقایقی به جعبه ابزار سری من نگاهی بیاندازیم؟

 

اگر یک نویسنده مشتاق نوشتن باشید، بیشتر از هر کسی ضرورت داشتن یک جعبه ابزار نویسندگی را در حرفه خود احساس خواهید کرد.

 

 

جعبه ابزار نویسندگی اولین قدم های خوش خود را زمانی در زندگی ام گذاشت که تصمیم گرفتم، نوشتن اولین کتاب را تجربه کنم.

 

همیشه بر این تصور بودم در جایگاه یک نویسنده جعبه ابزاری برای ارائه به نویسندگان دیگر داشته باشم، خصوصا اینکه به عنوان یک آموزش دهنده فعالیت می کنم این موضوع هر روز برایم پررنگ تر و ضروری تر شد، من از جعبه ابزار نویسندگی ام برای نویسندگان رونمایی می کنم. هر کدام از این نرم افزارها قدرت و جذابیتی درون خود دارند که هر نویسنده ای چه تازه کار و چه حرفه ای را تا ابد پایبند خود می کنند.

 

می دانم نوشتن کتاب چالش سختی است،من از زمانی که نوشتن کتاب را شروع کردم گاهی با تمام علاقه ای که به نوشتن با دست دارم و از نگاه کردم به دست نوشته های خودم لذت می بردم، باز ترجیح ذهنی استفاده از نرم افزارهایی برای پیشبرد سریع کارم به عنوان مثال”ورد” بود.

 

سالهاست صفحات صبحگاهی را با دست می نویسم و از این موضوع راضی هستم،با این وجود دلم می خواهد نوشتن به روش دیگری را هم انتخاب کنم،از لمس د کمه های کیبورد لپ تاپ لذت می برم و ذوق نوشتن بیشتر به من می دهد.و همه این لذت را مدیون نرم افزار “ورد” هستم.

 

این نرم افزار به میلیون ها نویسنده در سرتاسر دنیا کمک کرده است نوشتن سریع یک کتاب و یا هرچیز دیگر ی را تجربه کنند،نوشته هایشان را زیبا کنند و در کمترین زمان آن را با دیگران به اشتر اک بگذارند.و سالهای سال هست که نرم افزار ورد جابیش را در زندگی هر نویسنده ای باز کرده است و یک نویسنده برای انتشار کتابش از ابتدا تاغ انتها در کنار ورد خواهد ماند .

 

علاوه بر نرم افزار کاربرد ی”ورد” نرم افزارهای متنوعی وارد جعبه ابزار نویسندگان شد،جعبه نویسندگان از انواع نرم افارهای تایپ متن،نوشتن داستان،نظم شخصی در نویسندگی،برنامه ریزی،و….. پر شد.

 

با وجود تمام این نرم افزارها یک مسئله را هیچ وقت فراموش نکنید نوشتن یک کتاب کار سختی است چه نویسنده حرفه ای باشید چه تازه کار،حتی اگر در جعبه نویسندگی شما بهترین نرم افزارها و قلم ها و کاغذهای خاص و متفاوت هم باشد این نرم افزارها به جای شما نمی توانند برای نوشتن این کتاب تصمیم بگیرند و به جای شما بنویسند.

 

این نرم افزارها به وسیله یک سری افراد خلاق نوشته شدند و ساخته شدند و به جعبه نویسندگان وارد شد ند تا کار نوشتن را کمی آسان کنند.

 

جعبه ابزار نویسندگی برای یک نویسنده حک قدرت قلم است.

۱۰ نرم افزار عالی در جعبه ابزار نویسندگان

 

crivener _۱

(پردازشگر کلمه) یک نرم افزار بر تر برای نوشتن کتاب است،شما به راحتی می توانید با این نرم افزار پیشرفت نوشتن کتاب خود ر ا ر دیابی کنید.

 

به شما امکان می دهد کتاب خود را فصل به فصل و بخش به بخش تقسیم کنید. حتی خیلی زیباتر اینکه می توانید سازمان دهی برای شمارش کلمات کتاب داشته باشید.

 

این نرم افزار به ذهن شما تمرکز می دهد و از بهم ریختگی در قالب کتاب جلوگیری می کند.و همه کتاب شما را طوری سازمان می دهد که می توانید قدم به قدم تا پایان کتاب در کمترین زمان پیش بروید.

 

-ساخت قالب شما با این نرم افزار:زمانی که در ورد می نویسید بری اینکه فصل ها را منظم پیش ببرید برای هر کدام از فصل ها باید یک فایل ورد باز کنید و در آخر همه فصل ها را با یکدیگر ادغام کنید این نرم افزار به شما اجازه می دهد همه فصل های خود را جدا و به راحتی دردسترس داشته باشید و به راحتی روی یک پروژه بزرگ کار کنید.

 

-به راحتی شما شمارش کلمات ایجاد کنید: این نرم افزار به شما این امکان را می دهد برای هر بخش از کتاب سازماندهی برای شمارش کلمات ایجاد کنید.شمارش کلمات به شما انگیزه برای ادامه نوشتن خواهد داد.

 

-کتاب را برای انتشار آماده کنید: این نرم افزار قالب هایی آماده به شما ارائه می کند تا به راحتی کتابتان را برای منتشر شدن آماده کنید و حتی به اسنادی برای ناشران تبدیل کنید .

۲_google docs

“گوگل داکس”دومین نرم افزار اصلی نوشتن کتاب است.این برنامه رایگان است،این نرم افزار توانایی همکاری با شما در مراحل نوشتن دارد و پیگیر شما خواهد بود و برای داستان یا موضوع کتاب شما نظراتی را ارائه می دهد.

 

دقیقا چیزی شبیه یک دستیار واقعی،دستیاران شما انسانهایی واقعی هستند که نوشته های شما ر ا پیگیری می کنند و مداوم نظر می دهند.عالیست.


google sheets_ ۳

یکی از پرکاربردترین نرم افزارها در جعبه نویسندگی”گوگل شیت” است.با این نرم افزار شما می توانید یک صفحه گسترده روزانه از کتاب خودتان داشته باشید.شما با نگاه کردن به هر شیت می توانید نگاه کلی به عناصر کتابتان داشته باشید.

 

شما می توانید از هر فصل خودتان به صورت گسترده برای ردیابی شخصیت ها،نمای کلی کتاب،دسته بندی فصل های کتاب سندی درست کنید و با نویسندگان دیگر و ناشر خود به اشتراک بگذارید.

 


vellum

من “ولوم” را خیلی دوست دارم.شما می توانید از این نرم افزار برای استفاده کنید برای تبدیل کتابتان به یک کتاب الکترونیکی.

 

این نرم افزارها هم این کار را برای شما انجام می دهند اما…… word-scrivener-pageبا ظاهر ی معمولی،این نرم افزار کتاب شما را با زیباترین شکل ممکن بر ای ار ائه مانند یک کتاب چاپی ارائه می دهد.

 

با”ولوم”کتاب الکترونیکی زیبا ایجاد کنید.


Freedom

این نرم افزار ضروری ترین و کاربردی ترین نرم افزار در جعبه ابزار یک نویسنده هست.

 

با این نرم افزار در زمان نوشتن کتاب،فقط کتاب خواهید نوشت.هر عامل حواس پرتی و مانع تمرکز را مسدود خواهد کرد.

 

تصور کنید آماده شده اید برای نوشتن کتاب،به محض شروع کردن پیامی اینستاگرام از یک دوست صمیمی را می بینید وسوسه می شوید جواب بدهید و حداقل ۲۰دقیقه زمانتان از دست خواهد رفت.

پیامهایی از باکس ایمیلتان دریافت می کنید که مرتبط به پروژه های کاری شماست که مدتی است منتظر رسیدن آنها بودید و د قیقا زمان نوشتن کتاب به دستتان می رسد و بدین صورت،یک ساعت از زمان شما خواهد رفت و بعد از این مسائل دیگری انرژی برای نوشتن کتاب ندارید.

در آخر اینکه، بعد از مدتی تجربه نوشتن با نرم افزارها و آشنایی با نرم افزارهای عالی در این زمینه نوشتن این مقاله بی مناسبت با آشنایی با سایت حسام الدین مطهری نبود(نویسنده-کپی رایتر) ایده این مقاله از این سایت به ذهنم خطور کرد، جعبه ابزار نویسندگی برای حکم نویسنده باید حکم یک جعبه سیاه سری را داشته باشد.

 

word Microsoft -۶ 
میدانید که هیچ نرم افزاری در هیچ جعبه ابزاری، اگر خودتان پای کتابتان حضور نداشته باشید قرار نیست کتاب شما
را بنویسند و اگر دنبال نرم افزار یا شخصی هستید که مسولیت نو شتن کتاب شما را به عهد بگیرد، نو شتن کتاب
سنخت ترین کار موجود در دنیا برای شما خواهد شد و همین موضنوع باعث خواهد شد بهانه ای برای ننوشتن پیدا
کنید.

 

همة ما سالهای زیادی است که کار با «ورد» را یاد گرفته ایم و حتی افرادی با کمترین دانش نرم افزاری
میتوانند از «ورد» استفاد کنند و من برای نوشتن دو کتاب خودم از این نرم افزار استفاد کردم.

 

استفاد از «ورد»معایب و مزایایی دارد که با بررسی نه نرم افزار دیگر متوجه مزایا و معایب آن خواهید شد.

 

Ulysses -۷

معرفی میکنم «اولیس» وارد میشود، یک پردازشگر کلمه ای که به شما امکان میدهد در هر جایی که هستید
نیازتان به نوشتن را برطرف کنید. گاهی پیش می آید برای مدتی طولانی که مینویسید، بدنتان نیاز به حرکت دارد،
دلتان میخواهد به پیاد روی بروید، گاهی او قات ذهنتان به دنبال برگشتن پای نوشتن است که آرزو میکنید
چیزی وجود می دا شت که حتی هنگام را رفتن بتوانید بنویسید و عجیب است که د قیقاً در همین زمان استراحت و
پیاده روی بزرگترین ایده ها به ذهن تان میرسند.

 

اگر همان جا و همان لحظه چنگ نزنید و ایده را نگیرید،شاهکارترین اید های نو شتن را برای همیشه از دست خواهید داد.

 

دقیفا در همین اوقات راحتی می توانید ایده هایتان را خلق کنید و نقشی بزرگ در تغییر این دنیا به وسیله قلم خود داشته باشید.

با نرم افزار «اولیس» دیگر نیازی نیست کلمات را هنگام را رفتن و در هر جایی که هستید، به یک سند منتقل کنید و به کتابتان اضافه کنید. با اولیس مستقیم مطالبی
که نوشتید را میتوانید به کتاب خودتان انتقال دهید. این یک گزینة عالی برای نویسندگان است.

 

Microsoft excel -۸ مایکروسافت اکسل


همانطور که نرمافزار «ا کسل» یکی از ضروریترین نرمافزارها در جعبه حسابداران،مهندسان، مدیران و… است. همچنین برای نویسندگان هم یک نرمافزار عالی در جعبه
نویسندگی است و حداقل به عنوان یک نویسنده به بخش کمی از این نرمافزار احتیاج خواهید داشت. ا گر با «ا کسل» راحت هستید و برای دسته بندی صفحاتتان با آن راحت هستید خیلی عالی است، ادامه بدهید. در غیر این صورت،
اگر تمایل دارید صفحاتخودتان را به راحتی با دیگران به اشترا ک بگذارید از«گوگل شیتس» استفاده کنید.

 

۹- “پرو رایتینگ اید” ProwritingAid 

یک گزینه در د سترس با قیمتی ارزان.

اگر با دستور زبان، ساختار جمله، هیجی یا سبک نو شتن د ست و پنجه نرم میکنید، این نرمافزار میتواند به شما کمک کند مهارتهایی را بیاموزید برای تشخیص غلطهای املائی، مهارت گرامر و همچنین شما را یاری میکند الگوهای درست و متناسب با کتاب خودتان را ببینید و به عنوان یک نویسند رشد کنید.

 

این نرم افزار را میتوانید در پردازنده «ورد» هم نصب کنید تا هر زمان که می نویسید دستور زبان نو شتن خود را بررسی کنید.

 

۱۰-  “همینگوی اپ” Hemingway app 

بیشتر نویسندگان فکر میکنند کتابی که نوشته اند ساختار درستی دارد و به راحتی خواند میشود. اگر یک ویراستار ندارید بدانید این مو ضوع سختتر از آن چیزی ا ست که فکر میکنید؛ زیرا یک کتاب خوب باید خوب خوانده و خوب فهمید شود.

 


برنامه «همینگوی» به شما کمک میکند که خوانایی کلمات کتاب خودتان را بررسی کنید، میتوانید نوشتار کتابتان را در ورودی نرم افزار کپی و جایگذاری کنید و سپس همینگوی نو شتار شما را برر سی میکند و جملات شما را براساس فعل، قیدها و جملاتی به عنوان واحدهایی در کتاب درجه بندی میکند.

 

پایان

درپایان بدانید هر نویسنده ای باید مجموعه ای از ابزارها را در جعبه ابزار نویسندگی خود داشته باشد که نه تنها کار یک نویسنده را راه بیندازد، بلکه باعث شود در نویسندگی مهارت بیشتری پیدا کند. این لیست فقط تعداد معدودی از نرم افزارهای نویسندگی بودند.

 


میتوانید برای اطلاعات بیشتر از نرم افزارهای دیگر در گوگل سرچ کنید و اگر علا قه مند به تحقیق در سایتهای خارجی هستید، میتوانید با این عنوان سرچ کنید،
“Writing software”.

 


دوباره و برای بار آخر تکرار میکنم، این نرم افزارها و قلم ها نیستند که تعهد می دهند کتاب شما نوشته شود، این شما هستید که باید نوشتن را آغاز کنید. به گذشته و یک قرن پیش برگردید. نویسندگان آن زمان به هیچ نرم افزاری برای نو شتن احتیاج ندا شتند. روی سنگ می نو شتند، روی یک دانه برنج می نو شتند و در حال حاضر در یک رستوران میتوانید در و قت انتظار روی یک دسنتمال کاغذی بنویسید.

 

شما فقط سه مورد ضنروری برای نوشتن یک کتاب عالی احتیاج دارید:

تخیل شما؛
کلمات شما،
تمایل برای گفتن داستان خودتان؛


اینها تمام چیزهایی هستند که شما برای نوشتن کتاب خودتان نیاز دارید.

حالا میتوانید بگویید که بعد از خواندن این مقاله تصمیم دارید نوشتن کتاب خودتان را آغاز کنید؟

اگر پاسخ شما «بله» است، پس بروید و این کار را انجام دهید، هیچ چیز در این دنیا مانع شما نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *