کتابی که با ۵۰ کلمه متولد شد.

نوشتن ۵۰ کلمه یا ۲۰۰۰ کلمه در روز؟

 

عادت نوشتن من از روزی ۵۰ کلمه شروع شد و ببه بعضی روزها ۴۰۰۰ کلمه رسید،عادتی که کوچک و کوچک شروع شد و هر روز بزرگ تر می شد.

 

نوشتن روزی۲۰۰۰ کلمه به راحتی اتفاق نمی افتد شما باید یک سیستم از عادتهای کوچک برای خودتان بسازید،کوچک به اندازه همان ۵۰ کلمه در روز و هر روز این روند آسان تر خواهد شد و بیشتر و بیشتر خواهید نوشت.

 

گاهی نویسنده هایی را دیده ام که یک مانع بزرگ ۲۰۰۰ کلمه در روز پیش پای خود می گذارند و نمی خواهند فقط ۵۰ کلمه در روز بنویسند و این موضوع احساس ضعف به آنها می دهد.

 

آنقدر مانع برای خودتان می تراشید که تا سربرمی گردانید متوجه می شوید هدف روز خود را نوشتن ۴۰۰۰ کلمه در روز قرار داده اید،تصور کنید این اتفاق نیافتد چه می شود؟

خودتان را نابود کرده اید آنقدر از خود کار می کشید تا شب به پایان نرسیده به ۴۰۰۰کلمه برسید و به این می گویند کمال طلبی محض با ذهنی خالی.

 

روزی ۵۰ کلمه نوشتن شما را از هدف نوشتن دور نگه نمی دارد.

 

این تجربه شیرینی زندگی نوشتن من بود،نوشتن روزی ۵۰ کلمه تا چشم به هم میزدم در عرض چند دقیقه ۵۰ کلمه نوشته می شد و ذوق زده از اتفاقی به برای من بزرگ بود مشتاق می شدم به خودم پاداش بدهم و بیشتر بنویسم و این به مرور در روزهای بعد اتفاق افتاد از ۵۰ کلمه به ۱۰۰ کلمه،۱۵۰ کلمه و می رسید به روزی ۱۰۰۰ کلمه به بالا.

 

با قرار دادن هدف نوشتن ۲۰۰۰کلمه در روز ذهنتان را نرنجانید و ذهنتان و قلمتان را محکوم به خلق زورکی کلمات و حتی گاهی کپی کلمات نکنید،برای خودتان محدودیت نسازید این را بدانید اگر هر روز برنامه ۲۰۰۰ نوشتن به بالا را قرار بدهید یک جایی ذهن و قلم شما خسته می شود و به مقدار همان ۲۰۰۰کلمه در روز راضی می شود.

 

خواندن عادات و سبک زندگی نویسنده های حرفه ای بی تاثیر در این اتفاق نبود با روزی ۵۰ کلمه شروع کردم و هر روز از ذوق زیاد پاداش ۵۰ کلمه دیگر را به خودم می دادم.


برنامه بریزید و از انتظارات عجیب و غریب کوتاه بیایید.

 

هر چقدر با کمال طلبی و انتظارات عجیب روزتان را شروع کنید و برنامه بریزید هیچ چیزی جزء سرخوردگی نصیبتان نمی شود.

 

هر روز صبح ۵کیلومتر بدوید.

هر روز به باشگاه بروید.

هر روز ۲۰۰۰ کلمه بنویسید.

یا گاهی وحشتناک تر اینکه، در برنامه اهداف هفتگی تان برای یک هفته نوشتن ۲۰۰۰ کلمه برنامه ریزی کنید و دیدن همین عدد ۲۰۰۰۰ کلمه برای ترساندن و ننوشتن تان در کل هفته کافی است که حتی از ترس نتوانستن دست به قلم نبرید.

 

به شما قول خواهم داد درجا خواهید زد و نه یک سال بعد بلکه تا آخر عمرتان طعم نویسندگی را نخواهید چشید.

 

؛نوشتن ۵۰ کلمه در روز موقثیت بزرگی است،یک نقطه برای شروع”
بعضی روزها حالتان از این عادتهای کوچک و آهسته پیش رفتن بد خواهد شد فقط کافی است از خودتان بپرسید: تا چه اندازه تغییر کرده ام؟

 

اگر این تغییر را می بینید این عادت را بزرگ تر کنید و به مرحله بعد بروید.
اگر با همین گام کوچک نوشتن ۵۰ کلمه در روز شروع کنید دیگر از بزرگی هدف نوشتن ۲۰۰۰ کلمه در روز نخواهید ترسید.

 

به احتمال زیاد می پرسید نوشتن ۵۰ کلمه در روز چطور به شما کمک می کند؟

به نظرتان این ۵۰ کلمه آنقدر ناچیز است که حتی ارزش حرف زدن ندارد؟اشتباه فکر نکنید شما بزرگترین کار ممکن را انجام داد کاری که درصد زیادی از نویسندگان حتی به عنوان یک عادت به آن نگاه نمی کنند چه برسد به آنکه بخواهند آن را به یک عادت همیشگی در زندگی شان تبدیل کنند.

 

از زمانی که عادت نوشتن ۵۰ کلمه وارد سبک نویسندگی ام شد دیگر از بیشتر نوشتن نمی ترسم این روزها به لطف همان ۵۰ کلمه گاهی آنقدر دیوانه وار می نویسم که از مرض ۳۰۰۰ کلمه می گذرم و شاید بیشتر و آخر سر این لپ تاپ است که ارور استراحت می دهد و من کوتاه می آیم.

 

همین ۵۰کلمات هر روز تکرار شد و تکرار شد که این کتاب متولد شد.

2 پاسخ به “کتابی که با ۵۰ کلمه متولد شد.”

  1. Avatar Hosseinseyedzade. گفت:

    ممنون از با اشتراک گزاشتن تجربیات مفیدتون

  2. […] سایت خودتان را دارید با روزی ۵۰ کلمه شروع کنید،فقط ۵۰ کلمه […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *