انسان هنرمند کیست؟

تصور کنید تا یک زمانی تمام پدرها و مادرها آرزو داشتند به محض قبولی در دانشگاه فرزندانشان به عنوان معلم مشغول به کار شوند و شغل معلمی افتخار بزرگی بود البته هنوز هم هست و معملی شغلی شریفی است.

 

حرفم چیز دیگری است،سالها گذشت و مهندسی و دکترا باب شد خانوادهها هزینه هنگفت کلاسهای کنکور و معلم خصوصی پرداخت می کردند برای قبولی فرزندانشان بدون آنکه از فرزندانشان سوالی بمرسند و از علایق و مهارتهایشان مطلع شوند و باز هنوز هم این قصه ادامه دارد.

 

این سبک زندگی کارمندی که خانواده ها به دنبالش هستند کم کم نفس های آخرش را می کشد.

 

سبک جدید زندگی کارمندی و آب باریکه را رد می کند و تعریف کارمندی در کل تغییر کرده است. دنیای دنیای ابزارهای آنلاین شده است،شغل های عجیب و غریبی به وجود آورده اند که در چارچوب کارمندی نمی گنجد و به آنها فقط می توان به آن ها هنرآفرینی گفت.

 

هنرمند کیست:

“هر کسی در هر جایی اگر دست به کاری تازه بزند و خطر شکست را به جان بخرد و تاثیر گذار باشد،هنرمند است.”

 

اصلا نیاز نیست برای هنرمند بودن در ابتدای راه هنرمند باشید،اگر هنر بیافرینید هنرمندید.

 

در این دوره ای که ما زندگی می کنیم همه ی ما هنرمندیم یا دست کم فرصت این را داریم که هنرمند باشیم،و این انتخاب من بود کارمندی را رها کردم و تصمیم گرفتم یک هنرمند باشم. و تنها کسی که اجازه نمی دهد این انتخاب را بکنیم خود ما هستیم.

 

 

وقت آن رسیده دل را به دریا بزنید و دست به هنرآفرینی بزنید نبایو بیشتر از این صبر کنید و یادتان باشد که هنرمندی دل و جرات می خواهد و باید بتوانید همه چیز را تغییر بدهید.

 

در این دنیایی که زندگی می کنیم هیچ حسرتی دردناک تر از حسرت رویاهای تحقق نیافته نیست.زندگی هنرمندی شبیه پرواز است و ارزش سقوط را دارد و لذت پرواز به افرادی می رسد که جرات پرواز دارند.

امیدوارم با انتخاب راه هنرمندی رویای پرواز را عملی کنید.

 

تا کی می خواهید منتظر بمانید؟

 

همیشه از شما می خواستند همان طوری رفتار کنید که بزرگترها می پسندند،دست از پا خطا نکنید،هر حرفی که رئیس تان می گوید درست ترین حرف است و شما باید تابع باشید و از دستور عمل ها پیروی کنید.

 

گاهی از شما می خواهند غرورتان را زیر پا بگذارید و همه آرزوها و رویاهایتان را فراموش کنید.

 

فراموش نکنید اگر می خواهید همین طور دست و پا بسته کاری که به شما می گویند را انجام دهید و هم رنگ جماعت باشید تنها چیزی که گیرتان خواهد آمد مشتی پول و پاداش و در آخر عمر یک خانه و ماشین خواهد بود و فکر کنید آیا این لیاقت شماست که کل عمر شما به جای هنرآفرینی و زندگی متفاوت داشتن نصیبتان حقوق اول ماه و خانه ای فکستنی باشد.

 

یک عمر با کلمه “اقساط” ما را راضی نگه داشته اند خوشحال هستیم که می توانیم با اقساط زندگی باب میل داشته باشیم و در آخر اطراف خودمان را با خروار بدهی ها،اقساط طولانی مدت پر خواهیم کرد.

 

تا به حال این کارها را کرده اید دیگر تمام شد الان وقت آن است هنرآفرینی کنید.

 

شما شغل تان نیستید:

اینکه در محل کار تابع رئیس باشیم و مدام بله چشم گو باشیم نشانه موفقیت نیست.

 

هر روز بهتر هنری را که می توانیم بیافرینیم را از خودمان دور می کنیم و بهترین خودمان در درونمان پنهان می ماند.

 

جهان چیزی به شما بدهکار نیست،اما به شما نیاز دارد و در تاثیر گذار بودن را به روی شما باز کرده است،این همه زمان از عمرتان را که برای هنرآفرینی از دست داده اید،بسیار بد است اما اگر بیشتر از این منتظر بمانید قابل بخشش نیست.

 

شما می توانید نقش موثری در این جهان داشته باشید،جهان به شما و هنرتان نیاز دارد.

 

 

3 پاسخ به “انسان هنرمند کیست؟”

 1. Avatar زهرا طوسی گفت:

  مطلبتون خوب بود ولی اگه محتاج همون آب باریکه بودید آیا شغل کارمندی رو رها میکردید

  • یک جایی باید جرات کنید و خیلی چیزهای زندگی رو رها کنید و من کارمندی رو رها کردم همه ما احتیاج به نان و پول داریم و ایرادی نداره شغلی داشته باشیم که همه اینها رو تامین کنه اما اگر تا آخر عمر به همون نون و پول درآوردن عادت کنیم برای همیشه فرصت هنرآفرینی رو از دست بدید برای منم ترس آور بود اما بعدش اتفاقات خوبی افتاد در کنار هنر پول منبع درامد دیگه هم دارم اما هنرآفرینی اولویت اولم هست
   فقط باید جرات کرد از پوست کارمندی درآمد و در کنارش هنرآفرینی کرد حداقل یک کارمند هنرآفرین

 2. Avatar حسین سیدزاده گفت:

  متنتون تاثیرگذار بود. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *